У Межівському ПТУ провели виховний захід

27 лютого наш регіон відзначає 85 -у річницю утворення Дніпропетровської області. Дніпропетровщина – красивий, неповторний, ніби Богом дарований людині регіон, якому випала нелегка і в той же час воістину щаслива доля стати одним із визначальних чинників і форпостів національного поступу, українського відродження, зайняти важливе місце в житті України. Межівщина є частинкою Дніпропетровської області, яка славиться своїми досягненнями, своїми видатними, славними людьми. Про це пише МЕЖОВА СЬОГОДНІ з посиланням на Межівську РДА

З нагоди визначної дати та з метою формування в учнів почуття гордості за свій регіон, за людей – трудівників, які проживають на цій землі, за культурні та історичні надбання, у Межівському ПТУ був проведений виховний захід «Мій рідний край ні з чим не порівняти». Дорогих і шанованих гостей зустріли зі святковим короваєм від щедрої землі Межівської, від нашої малої Батьківщини учні Свєженцева Дарія та Шинкарюк Владислав.
Ведучі заходу учениця групи №7 Шматко Аліна та учень групи № 6 Риб’янець Олександр ознайомили присутніх з визначними місцями Дніпропетровщини. У вигляді віртуальної подорожі промандрували історичними місцями, ознайомилися з історією та адміністративною структурою області, з відомими земляками та діячами, більше дізналися про їхній внесок у розвиток Дніпропетровщини, і України в цілому. Всі присутні мали змогу переглянути презентацію, виконану ученицею групи № 12 Овсянниковою Марією «Дніпропетровщині – 85».
Славну історію рідного краю гідно продовжують сучасники. Так історик – краєзнавець нашого краю Петро Максимович Бабець та директор Межівського краєзнавчого музею Інна Вікторівна Басараб розповіли про видатних людей Межівського району, які є яскравими особистостями Дніпропетровської області, переглянули відео про знатну постать району Добжанську Г. М. , краєзнавець подарував в бібліотеку свою книгу «Межівський літературний листочок».
Споконвіку Межівщина славилася трудівниками. В усі часи наші славні земляки працювали на землі. І хоч сьогодні важкий економічний час, але в селі люди сумлінно трудяться на полях. На наше свято ми запросили передовиків жнив 2016 року, хліборобів СФГ «Кондратюк» помічника комбайнера Рубана Г.Д, тракториста – машиніста Ягубець В.В. Зі своїми досягненнями в праці, спогадами про навчання в нашому навчальному закладі поділився колишній випускник Рубан Геннадій Дмитрович та подарував від іменідиректора СФГ «Кондратюк» Сергія Максимовича фотоапарат марки «Nikon».
Чудові, талановиті люди живуть і творять на квітучій землі Межівщини і в кожному знайдеш якусь родзинку, щось таке, чого немає в інших. Вперше до нас в гості була запрошена родина Каверіних – Олександр Валентинович та Тетяна Іванівна. Подружжя Каверіних Бог обдарував талантом. Творче захоплення Тетяни Іванівни – це художнє набивання на тканині, доволі рідкісне ремесло, та все ж за декілька років Тетяна Іванівна досконало опанувала його. А Олександр Валентинович відкрив в собі талант – майстра різьби по дереву. Він створює красу в найрізноманітних виробах із дерева, які несуть в собі відзнаки багатогранної особистості людини – творця, її духовності і тому набувають значення художнього витвору. Олександр Валентинович поділився своїми спогадами, ознайомив учнів зі своїми чудовими виробами.
Межівська земля славна не лише хліборобами, майстрами різних ремесел, а й людьми, що гідно проявили себе в інших галузях, які своїми невтомними руками роблять справжнє диво. Саме до таких особистостей відноситься ім’я відомого художника Межівщини В.П. Чорного. Роботи майстра про рідний край завжди викликають у межівчан особливе здивування, радість пізнання рідних краєвидів, подив. Кожна робота, яку представив присутнім Володимир Пантелійович, різна, наповнена світлом, повітрям, викликала певний настрій у глядача.
Автор пензля подарував училищу свою власну картину «Техніка перших п’ятирічок» та вручив її директору навчального закладу В.В. Кропив’янському. Володимир Віталійович привітав усіх зі святом і зазначив, що навіть післявоєнні накази по Межівській школі механізації сільського господарства, які зберігаються у нас в училищі, багато можуть розповісти про ті важкі роки, про людей та події в історії нашого краю.
На наше свято ми запросили викладача вокалу школи естетичного виховання А. В. Тишковець. Бог, нагородив Аллу Володимирівну надзвичайно сильним голосом. Все її життя пов’язане з музикою. Вона співає, навчає вокалу маленьких межівчан, пише музику на вірші наших межівських поетів. В її доробку музика на вірші Бабця П.М., межівської поетеси Л.О.Яцури та інших. Лише тільки у 2016 році вона прийняла участь у чотирьох міжнародних фестивалях музики та співу, отримавши призові місця. У виконанні Алли Володимирівни прозвучала пісня «Черевички», яка подарувала веселий, неперевершений настрій усім присутнім.
Учні Лисак Валентина, Свєженцева Дарія декламували вірші межівської поетеси Л.О.Яцури «Моя Межова», «Степова перлина», «Дніпропетровщина», а Овсянникова Марія зачитала вірш історика – краєзнавця П.М.Бабця присвячений пам’яті Остапа Федоровича Петриковського. Учень групи № 8 Омельченко Руслан музичним дарунком привітав з ювілеєм гостей свята.
З вітальним словом до присутніх звернулася заступник з НВР Г.О.Осьмуха, яка зазначила, що Дніпропетровщина є одним із регіонів – лідерів щодо економічного та аграрного розвитку України. Як намисто складається із бусинок, так і кожна область складається з районів. І однією з таких яскравих бусинок Дніпропетровській області є наш чудовий Межівський край, а люди Межівщини дають кольоритм області.
Свято завершилося виступом ансамблю «Патріоти Межівщини», під керівництвом В.М.Лисенко з піснею Петра Клименка «Дніпропетровщина моя». Після закінчення свята учні, працівники училища, гості мали можливість оглянути прекрасні, чудові вироби В.П.Чорного, О.В.Каверіна, Т.І.Каверіної. А також ознайомитися з комплексною книжковою виставкою«України рідної окраса – Межівська чарівна сторона».Напередодні свята серед навчальних груп пройшов конкурс малюнків на тему: «Мальовнича Дніпропетровщина».

 

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району