НАБУ оголосило Омеляну підозру у незаконному збагаченні

Крім того, міністр інфраструктури приховував доходи.
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило міністру інфраструктури Володимиру Омеляну підозру в незаконному збагаченні та приховуванні доходів.  Про це йдеться на сайті бюро.
Зокрема, Омеляну інкримінують злочини, передбачені ч.3 ст.368-2 та ст.366-1 ККУ.
За даними слідства у період з 1 січня 2000 року по 26 квітня 2018 року він отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як його витрати склали лише у період з 2008 року по 26 квітня 2015 року щонайменше 3,45 млн грн.
“Детективи НАБУ з’ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи”, – йдеться у повідомленні.
Так, йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку у сумі 90 тис. дол. США та 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 грн.
Також слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.
“У е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн”, – додається у повідомленні.
Наголошується, що у декларації за обидва роки Омелян умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5 та видатки в е-декларації за 2015 рік на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини.
У свою чергу, 2016 року міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою.
Крім того, Омелян вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного у 2016 році.
“Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу”, – відзначається у повідомленні.
Водночас сам Омелян пов’язує підозру з проведеними міністерством реформами, майбутніми виборами в країні і справою Мартиненка, яку веде НАБУ декілька років.

“Вітаю, вибори розпочалися …”, – написав він у  Facebook.

За його словами, протягом півтора року НАБУ перевіряло його пошту, месенджери, проводило обшуки і опитування знайомих, родичів і друзів.

Як повідомлялося, 26 липня НАБУ завершило досудове розслідування щодо народного депутата Олександра Онищенка, якого підозрюють в організації корупційної схеми з розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ “Укргазвидобування”.

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району